1. Home
  2. /
  3. Novinky
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Zdravé grilované hamburgery aneb...

Zdravé grilované hamburgery aneb jak na ně

autor: | Led 17, 2022 | Blog | 0 komentářů

Zdravé grilovaní, hamburgery a letní grilovačky obecně jsou oblíbenou víkendovou aktivitou nejen o prázdninách. Léto je však také spojené s dietami, jak z toho ven? Asi nechcete na večerním grilování plném různých pochoutek mít pouze suché kuřecí na přírodno a okurku, že? A co když jste Vy hostitelem, ostatním připravíte naloženou krkovici, ale Vy si nic nedáte? Nebojte, v dnešním článku se dozvíte řešení. Představíme si recept na zdravé hamburgery, které můžete vyšperkovat dalšími ingrediencemi a vytvořit tak hned několik variant. Nebudou to hamburgery jako z „Mekáče“, budou daleko lepší a hlavně zdravější.
Zdravé grilované hamburgery

Základ zdravého hamburgeru

Nejprve se podíváme na základ zdravých hamburgerů. Housku bude tvořit žitná houska nebo takzvaná kaiserka, tedy celozrnné pečivo. Ano, jedná se o sacharidy a o lepek, ale není v dietě překážkou, pokud s ním počítáte ve svém kalorickém příjmu.

Maso bude tvořit hovězí mleté maso, které vybereme libové s minimálním množstvím tuků (nejlepší variantou je umletí svého masa, kdy máte pod kontrolou složení a množství tuků). Hovězí maso doplníme o čerstvé bylinky, sůl, pepř a hořčici.

Nyní máme základ, housku i maso, přidáme už jen zeleninu – ledový salát, rajče a okurku a základní verzi zdravého hamburgeru známe.

A jak si svůj hamburger vylepšit?

Přidáním několika ingrediencí nejen vytvoříte více variant, ale také vylepšíte chuť. O jaké ingredience se jedná? Přidat můžete:

– slaninu

– sýr eidam, sýr cheddar, mozzarellu, parmazán

– nízkokalorické omáčky

A hamburger bez hranolek?

Zdravý hamburger lze podávat se zdravými hranolky, které upečete v troubě či horkovzdušné fritéze bez tuku, pouze na olivovém oleji.

Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related posts

Grilovaná kuřecí prsa s citronovo bylinkovou příchutí

Grilovaná kuřecí prsa s citronovo bylinkovou příchutí

Grilovaná kuřecí prsa s citronovo bylinkovou příchutí Grilovací sezóna je tu, proto si ji plnými doušky užijte. Už jste někdy zkoušeli grilované kuřecí maso, které je v mžiku hotové? Pokud ne, vyzkoušejte grilovaná kuřecí prsa s citronem a bylinkami. Jedná se o...

6 kroků, bez kterých se vaše ryba na grilu neobejde

6 kroků, bez kterých se vaše ryba na grilu neobejde

Grilování není jen letní aktivitou. Mnozí z nás čekají, až se slunce dostatečně vzdálí a přestane nás šlehat svými ostrými paprsky. Podzimní podvečery jsou rovněž skvělou příležitostí k přípravě grilu na kryté terase nebo v zimní zahradě.   Podívejme se pro...

X