1. Home
  2. /
  3. Novinky
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. 6 kroků, bez kterých...

6 kroků, bez kterých se vaše ryba na grilu neobejde

autor: | Bře 11, 2020 | Blog | 0 komentářů

Grilování není jen letní aktivitou. Mnozí z nás čekají, až se slunce dostatečně vzdálí a přestane nás šlehat svými ostrými paprsky. Podzimní podvečery jsou rovněž skvělou příležitostí k přípravě grilu na kryté terase nebo v zimní zahradě.

 

Podívejme se pro tentokrát na rybí maso. Spousta lidí se jí vyhýbá z nedostatečných zkušeností a obav, že nedokážou rybu správně ogrilovat. Po přečtení těchto šesti kroků to bude hračkou i pro vás.

 

Jakou rybu na gril položit

 

Základem veškerého úspěchu je výběr vhodné ryby a samozřejmě svou roli sehrává i koření nebo kořenící směs na ryby. U čerstvé ryby hledejte napjatou kůži kovově lesklé barvy. Paradoxně by ryba neměla být cítit rybinou, ale moří a solí.

 

Ještě před tím, než začnete

 

Ryby vždy důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a menší jako jsou makrely nebo sardinky pouze nařízněte a potřete olejem. Lososa mečouna a například tuňáka připravujeme výhradně nakrájeného na filety, jelikož se tak snadno nerozpadají, jako ostatní ryby.

 

Solíme těsně před zahájením grilování 

 

Ryby můžeme naložit do marinády nebo potřít olejem s bylinkami nebo použít jen kořenící směs na ryby. Důležité je, aby nepřišly do kontaktu se solí. Tu používáme až těsně před grilováním. V opačném případě by se ryba mohla předčasně rozpadnout. Stejně tak je vhodné na ní ponechat veškeré ploutve i kůži. Nejlepšího výsledku dosáhnete použitím oleje citronu a bylinek.

 

Ryby není třeba dopředu nakládat do několikahodinové lázně, jako je tomu například u vepřového masa.

 

Kdy přichází ten nejlepší čas

 

Grilování ryb  probíhá ve velice rychlém časovém sledu. Je proto důležité  si vše dopředu řádně připravit a opékání zbytečně neprotahovat. Filety grilujeme jen pár minut a větší kusy celých ryb pak maximálně 15 až 20 minut.

 

Rybu nepokládejte přímo na gril

 

lidé velice často položí rybu na rozpálený gril a tím se při následném otočení potrhá. Pokud je to nevyhnutelné potřete rošt olejem ještě předtím, než na ní kousek ryby položíte. Raději si zakupte speciální pomůcky a nářadí, které vám grilování masa usnadní.

 

Pomůcky které se vám mohou hodit

 

Chcete docílit křupavé kůžičky? Jednoduše si pořiďte speciální pomůcku v podobě koše na ryby. Ke stejným účelům poslouží i grilovací tácky nebo speciální mřížka. Rybu nejlépe připravíte na rozpálené žule, kterou potřete olejem, až po jejím zahřátí.

 

Doufáme, že vám tento návod pomůže připravit tu nejšťavnatější rybu. Překvapte své přátele a udělejte jim pro tentokrát něco zdravějšího.

Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related posts

Zdravé grilované hamburgery aneb jak na ně

Zdravé grilované hamburgery aneb jak na ně

Zdravé grilovaní, hamburgery a letní grilovačky obecně jsou oblíbenou víkendovou aktivitou nejen o prázdninách. Léto je však také spojené s dietami, jak z toho ven? Asi nechcete na večerním grilování plném různých pochoutek mít pouze suché kuřecí na přírodno a okurku,...

Grilovaná kuřecí prsa s citronovo bylinkovou příchutí

Grilovaná kuřecí prsa s citronovo bylinkovou příchutí

Grilovaná kuřecí prsa s citronovo bylinkovou příchutí Grilovací sezóna je tu, proto si ji plnými doušky užijte. Už jste někdy zkoušeli grilované kuřecí maso, které je v mžiku hotové? Pokud ne, vyzkoušejte grilovaná kuřecí prsa s citronem a bylinkami. Jedná se o...

X